esmaspäev, 26. oktoober 2009

164. "Käisime Marimaal" osa 3 - umbkaudne ajakava


Moskva ringtee, Venemaa, 3. oktoober 2009

Umbkaudne ajakava:
Urmas paigaldas GPSi punktid netti, kattuvad kohati minu jutuga. Kui ma kunagi oma pildid täielikult netti saan, siis täiendan seda posti. Eks ma hõika välja.

1. päev / 2. oktoober

Väljasõit, lõkkeõhtu Moskva lähistel koos pillide ja lauluga.

2. päev / 3. oktoober
Avastame, et järv, mille kõrval ööbisime on päris suur. Moskva ringtee. Magamine kuskil kolhoosipõllul.

3. päev / 4. oktoober
Otsisime paar tundi jalgsi Nižni Novgorodi vanalinna, seda leidmata sõitsime edasi.
Tšuvaššias peab miilits bussi kinni, trahv 1000 rubla. Jõuame Marimaale. Öö Joškar-Ola hotellis "Turist" (aken). Pärast ilmnes, et tegemist oli miski maffiapesaga ja buss sai omale 2000-rublase katuse akende sisseviskamise vastu.

4. päev / 5. oktoober
Päev Joškar-Olas, tuur linnas (peaväljak, imemaja, promenaad, kirikute linnaosa), marimauuseum. Huvitaval kombel oli giid venelane. Õhtul satume külla minega Kuznetsõ. Tsaar keelas maridel sepatöö, sellega tegelesid venelased, nagu küla nimest eeldada võib, oli see alguses vene küla, aga mingil põhjusel lõpuks ikkagi maridega asustatud. Kui kolhoosid tulid, tekkis ümberkaudu vene külasid juurde, praeguseks on ühest vähestena seal veel Kuznetsõ alles.
Esmaseks šokiks olid meie bussi ootavad rahvariietes tädid, kes veidi teatrit tegid. Teine šokk tuli siis, kui meie hakkas koitma, et meie poolt neile pakutav kultuuriprogramm peaks veidi rohkem tasmeel olema. Majutus kooli võimlas.

5. päev / 6. oktoober
Õppetund lastele teemal "Eesti". Ekskursioon koolis, külas, hiies (ühena vähestest põldude alla mittejäänus), jalutuskäik väidetavalt Euroopa puhtaima (võib-olla selgeima?) veega jõe ääres, päistis väga hästi läbi küll, jah. Ööbimine mõisas.

6. päev / 7. oktoober
Üliteatraalse ja ilmeka giidiga ekskursioon Šeremetjevite mõisas (1, 2), enamik venekeelset juttu ei jõudnud kahjuks kohale (nagu üleüldine tendents ekskursiooni jooksul näitas), aga muidu oli huvitav. Sõit Kozmodemjanskisse, taasületasime (seekord praamiga) Volga. Põneval kombel jäi buss rambile kinni ja käis kõva sebimine, lõpuks saadi siiski lahti ja maabusime õnnelikult teisel kaldal. Hulk muuseume, neist üks oli O. Benderi nimeline huumori ja satiirimuuseum. Kirss tordil oli mainit muuseumi ees kõrguv Lenini kuju, kunstlilled jalgade külge teibitud.
Ööbisime pioneerilaagris "Berjozka". Ühtlasi majutati seal sõjaveterane, bussijuhtidel oli seletamist, miks ikka pronkssõdur ära viidi. Lõkkeõhtu pillide ja lauluga.

7. päev / 8. oktoober
Buss pidi 24h puhkama ja sõit toimus koolibussidega. Teele jäid: maride lauluväljak (korraldavad meie eeskujul laulupidu); avarad vaated; kultuuriprogramm koolis; muistne maantee, kus Katariina olla talunaisele oma siidrätiku kinkinud; rahvuskangelase Akparsi kuju; jalutuskäik ehtsas mudas ja kuppelmaastikul (Aktuševo); lõuna sööklas. Disko & ööbimine koolis (Jemeševo).

8. päev / 9. oktoober
Bussitäis inimesi varustas end piisava koguse Mari-Eli palsamiga ja lahkusime Marimaalt. Paar tundi Tšuvaššia pealinnas Tšeboksarõs. Magama jäime kuskil põllul siinpool Moskvat.

9. päev / 10. oktoober
Läbime Tveri, aga kuna Gaša magas, siis seal ei peatunud. Magame Ilmeni järve ääres.

10. päev / 11. oktoober
Veedame mõõduka aja (turule kahjuks jõudmata) Novgorodis. Ületame Kõige Kehvema Asfalttee (auke rohkem kui teekatet, ca 100 km?). Laseme end narkokoertel 2 korda nuusutada (mõlema riigi piirivalvurite rahustuseks), tervitame kodumaad hümniga (seekord Eesti omaga). Oleme õnnelikud, et inimesed on nii ilusad ja head. Muru on ka niidetud, teed ei loksuta ja kõik on puhas.

Sildid:

2 Comments:

Anonymous Anonymous said...

vaja kontrollida:)

15 detsember, 2009 06:29  
Anonymous Anonymous said...

Taname huvitavat teavet

15 detsember, 2009 06:29  

Postita kommentaar

<< Home